Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Antropologiczne kłamstwo

1

Category : Etyka

Gorąco chciałbym polecić tekst ks. Dziewieckiego “Kłamstwo antropologiczne i jego ofiary”. Ten świetny kapłan, dobry psycholog i duszpasterz kapitalnie dokonuje diagnozy współczesnych czasów, kierunków jakie zadomowiły się w psychologii, pedagogice które sięgają czasów oświecenia. Wydaje mi się, że w trakcie czytania można zarzucić Dziewieckiemu, że trochę przesadza z przypisaniem kłamstwa jakby ktoś celowo tego chciał i celowo więc kłamał. Prawda jest taka, że z filozoficznego punktu widzenia takie spojrzenie jest uzasadnione. Perfidia kłamstwa polega na tym, że nie jest kłamstwem świadomym. Gorąco polecam tekst, który można znaleźć tutaj

Comments (1)

Jakiś czas temu w chrześcijańskim czasopiśmie “Cel” czytałam na temat wzrostu przechodzenia Europejczyków na islam. Autor artykułu napisał, że nie dziwi się wcale temu zjawisku, ponieważ dzisiejsze europejskie chrześcijaństwo jest w swoim głównym nurcie bardzo rozmyte, a świecka ideologia się nie sprawdza w praktyce.
Dla mnie osobiście (nawiązując do artykułu z “Frondy”) jakimś absurdem jest sama nazwa “kultura homoseksualna” – tak samo jak nazwa “wyrób czekoladopodobny”. Jak kultura może być warunkowana pożądaniem do takiej czy innej płci? No przepraszam bardzo, ale dla mnie to żadna kultura.
Myślenie że ludzie są z natury dobrzy lub bezkonfliktowi to w najlepszym razie marzenia. Wystarczy poobserwować małe dzieci, jak potrafią bić się o zabawki i wyrywać je sobie, a historia pokazuje, że człowiek nawet w rajskim zakątku Ziemi jest w stanie zrobić piekło.
Pozdrawiam :)

Post a comment

*
patryk411 Top