Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Duchowa adopcja

Category : Modlitwa

duchowa adopcjaNa czym polega zwyczajna adopcja, to wszyscy o tym dobrze wiemy. Oprócz tej formy istnieje także adopcja duchowa, która polega  na duchowym, a czasem także materialnym wsparciu adoptowanego jednak tym się różni od zwyczajnej adopcji, że nie jest formą prawną.

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich, to przykład duchowej adopcji, którą podjąć może każdy zobowiązując się nie tylko do modlitwy, ale także przesyłania określonej kwoty na dziecko afrykańskie celem jego utrzymania, wyżywienia. Tacy rodzice na odległość podtrzymują także kontakt z dzieckiem za pośrednictwem listowym. Tutaj jest strona SMA. Do adopcji na odległość lub adopcji serca jak się je określa zaliczyć też trzeba m.in np. misje salezjańskie.

Duchowa adopcja dziecka poczętego, to kolejna forma adopcji tym razem jednak dotyczy tych dzieci, których życie jest zagrożone aborcją. Taka adopcja trwa przez 9 miesięcy, czyli przez tyle ile rozwija się dziecko w łonie matki. Ważnym elementem jest oficjalne zobowiązanie się do takiej adopcji poprzez uroczyste przyrzeczenie. Jest to zapewne po to, by bardzo poważnie traktować taką duchową adopcję. Można wejść na stronę DA, jednak zawsze warto zapoznać się z akcją w kościele o organizowaniu takiej adopcji.

Duchowa adopcja osób duchownych – Modlitwa za osoby duchowne jest właściwie naszym zobowiązaniem, jednak w obecnych czasach warto ją szczególnie przypominać, bo w natłoku codziennych obowiązków jakby zapominamy o chrześcijańskich powinnościach. Do ogólnokościelnej akcji należy tzw. margaretka, która skupia osoby modlące się za danego kapłana. Podobną, choć różną od tej inicjatywą jest duchowa adopcja Kapłanów, Sióstr i Braci Zakonnych. Ostatnio o takiej formie modlitwy zostałem powiadomiony od jednej z was :) a jest to duchowa adopcja Kapłanów. Akcja polega na tym, że wybiera się dowolnego kapłana za którego zobowiązuje się modlić przez cały lub na określony czas dowolnymi wybranymi modlitwami.

Jak więc widać są różne rodzaje adopcji. Nie każdy może adoptować dziecko prawnie, ale może pomóc w inny sposób. Adopcja duchowa pozwala na realizację nie tylko opieki, wsparcia najmłodszych, ale także osób duchownych. W tym sensie ci ostatni są od nas tak samo zależni jak dzieci.

Post a comment

*
patryk411 Top