patryk411 Rss

Ewangelia na dziś

5

Category : Ewangelia

Chrześcijanin codziennie powinien obcować ze Słowem Bożym. W natłoku codziennych spraw trudno jest jednak czasem o sięgnięcie do Pisma Świętego, odnalezienia odpowiedniego fragmentu, przeczytania go i przemyślenia. W dobie rozwoju internetu mamy większe możliwości w tym zakresie, dlatego przedstawię moje sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z codzienną lekturą Pisma Świętego.

Zarówno Ewangelia na niedzielę, czy też tzw. Ewangelia na dziś są przygotowywane przez niektóre serwisy internetowe w postaci gotowego opracowania. Wystarczy wejść i przeczytać. Znajdziemy tam czytanie na każdy dzień w roku, po prostu dla każdego dnia jest gotowy materiał do zapoznania się z nim, stąd tak duża ich popularność wśród internautów.

Ja osobiście korzystam z dwóch, które tutaj z chęcią zarekomenduję.

Pierwsze to Czytania Mateusza z serwisu internetowego a także za pośrednictwem mailingu, dzięki któremu każdego dnia otrzymamy codziennie na swoją pocztę mailową czytanie z krótką, lub dłuższą refleksją.

Drugi sposób, który mnie ostatnio szczególnie zainteresował to Modlitwa w drodze.
O co chodzi? Jest to inicjatywa księży jezuitów, którzy proponują około dziesięciominutowe rozważania na mp3 na każdy dzień oprócz sobót. Rozważań można wysłuchać na swoim komputerze ale również w telefonie komórkowym, czy mp3 jeśli wcześniej ściągniemy plik przez kliknięcie na dany dzień, lub na cały tydzień. Jest to rozwiązanie o tyle interesujące, że Ewangelii możemy wysłuchać a dziesięciominutowy czas przeznaczony jest na refleksję w tle głośnych rozważań. Jest to naprawdę super pomysł, który przypadł mi bardzo do gustu.

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł ci w wyborze odpowiedniego dla ciebie rozwiązania w zakresie czytania Ewangelii i zachęci ciebie do obcowania z Pismem Świętym każdego dnia.

Comments (5)

To dobry pomysł, ale w Polsce jednak mnóstwo ludzi jest pełna uprzedzeń do Pisma Świętego i ma alergię na czytanie Słowa. I nie mówię tu wcale o niewierzących. Kiedyś słyszałam, że tylko Świadkowie Jehowy czytają Biblię i że pewnie jestem świadkiem :) A są też ludzie, którzy poważnie się obawiają że “coś źle zrozumieją” – po prostu boją się czytać Biblię – sama osobiście się z tym zetknęłam. Inni uważają że Biblia musi być czytana przez ludzi specjalnie wykształconych, teologów itd. A jeszcze inni że to księga z innych czasów i innej kultury. Także te uprzedzenia są silne, bardzo silne.

Ciekawe co mówisz Alu, choć ja się z tym nie zetknąłem:) Tak sobie pomyślałem teraz, że te wymówki (szczególnie absurdalne jak to, że Biblia jest z innych czasów) wynikają z niechęci przed konfrontacją ze Słowem Bożym. Pozdrawiam:)

Masz rację Patryku, że to jest niechęć. To w sumie dziwne, że są kraje, w których analfabeci chcą słuchać Słowa Bożego, a tu w Polsce, gdzie prawie każdy uczy się czytać i pisać, jest taka duża niechęć… Tę wymówkę o innych czasach słychać szczególnie często z ust ludzi, którym wydaje się że mają “naukowy” pogląd na świat i Biblia nie jest im potrzebna. Natomiast nawiązania do Świadków Jehowy dają w sumie do myślenia… Bo to pokazuje, że nawet protestanci nie są już w Polsce kojarzenia z Biblią, a to bardzo źle. A najbardziej powszechną wymówką jest: “Nie mam czasu, pracuję, uczę się, mam dzieci…”. Pozdrawiam :)

…..jestesmy zabiegani,ciagle gdzies sie spieszymy a to w obawiez ,ze ucieknie nam autobus ,tramwaj podbiegamy ,podbiegamy i nie mamy czasu zastanowic sie nad wlasnym zyciem, ktore coraz szybciej sie toczy ,ale ale czy nie zdaza nam sie spoznic na niedzielna Msze sw. !!!!!! i wtedy jakos nie myslimy zeby podbiec do kosciola ,przeciez Pan jezus NAPEWNO !!! na nas poczeka….obysmy zdazyli .A teraz o czytaniu Pisama Sw. ja tez codziennie sobie obiecuje ,ze to juz bedzie dzisiaj i zawsze pozna noca wracam zmeczona do lozka i mowie sobie jutro ,jutro i codziennie jest to jutro ,wiec bardzosie ciesz ,ze znalazlam te stronke ,nie wiem tylko jak kliknac ,zeby otrzymywac te codzinne czytania .ja chodzie codziennie do szkoly piechota, wiec bardzo bym byla szczesliwa gdzybym w tym czasie mogla wysluchac tych rozwazan. prosze o podpowiedz ,dziekuje pozdrawiam .Przepraszam ale nie mam polskich liter i tekst wyglada troszke dziwnie :)

Uważam, że to świetny pomysł. Jak mówił św. Maksymilian dla zdobycia całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną warto stosować wszystkie środki byle były godziwe. Nie widzę niegodziwości w propozycji słuchania Słowa Bożego poprzez nowoczesne zdobycze techniki. Niektórzy stosują różne wymówki od lektury Biblii co wynika z niechęci i być może strachu, że musieli by zacząć stosować się do jej wskazań a to jest często sprzeczne z ich oczekiwaniami. Ważne jest jednak nie to czego my oczekujemy ale to czego od nas oczekuje Pan.

Post a comment

*
patryk411 Top