Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Holloween a Święto zmarłych

7

Category : Rozważania

Wczoraj przechodziłem późnym wieczorem przez centrum Warszawy. Widziałem ludzi poprzebieranych idących na imprezę, zabawę, święto halloween.

Tak sobie pomyślałem, że czas przeznaczony na zadumę, refleksję w dzisiejszych czasach stanowi pretekst do czego innego, do tego by np. pobawić się. Współczesny człowiek jakby bał się konfrontacji z ciszą i milczeniem, jakby bał się, że odkryje coś, co go przerazi, dlatego musi żyć pełnią życia, zapomnieć o “drugiej przestrzeni” i oddać się w wir aktywnego życia.

hmm, ciekawe, że dla wielu ludzi (dla mnie kiedyś także) niedziela jest jakimś niewygodnym dniem w ciągu całego tygodnia. Życie wtedy nabiera innego tempa, jest wolniejsze, jakby trochę bezczynne a przez to po prostu nudne, bo nic się nie dzieje. Ciekawe jest to, bo tak naprawdę świadczy to wszystko o tym, że dziś ludzie nie chcą a nawet uciekają przed pytaniami naprawdę ważnymi, bo ostatecznymi.

Zrobiło się trochę metafizycznie, ale czas taki właśnie odpowiedni :)

Comments (7)

Myślę że wynika to z kultury, która odrzuca wszelką wieczność, a jeśli już, to w sensie reinkarnacji i wędrówki dusz. Czesław Miłosz pisał kiedyś tak: “Religia opium dla ludu. Ale jeszcze większym opium jest wiara w nicość po śmierci, w to, że za nasze zbrodnie nie będziemy sądzeni”.
Wiadomość, że życie na śmierci się nie kończy, jest dla ludzi albo najlepszą, albo najgorszą nowiną jaką mogą usłyszeć.
Co do Halloween.. Ja tego nie uznaję. Pomijając fakt, że jest to w Polsce zupełnie obce kulturowo święto, to dla Boga wszelkie wróżby i gusła są grzechem.
Pozdrawiam :)

Halloween to celowe działanie szatana, które ma nas odciągnąć od wzorów świętości ,jakie nam daje przeżywana wczoraj uroczystość…

Moim zdaniem Halloween jest mocno demonizowane. W życiu jest czas i na zabawę i na zadumę: nie ma nic złego w tym, że ktoś 31 października się bawi, a 1 listopada w zadumie odwiedza cmentarze. Problem byłby gdyby oba te święta wypadały 1 dnia…
P.S.
Pamiętaj, że Jezus zaczął swoją działalność publiczną od wesela w Kanie – a więc od sytuacji, w której ludzie się bawią,nie dumają. Pierwszym cudem nie było wskrzeszenie Łazarza czy coś równie “poważnego” ale zamiana wody w wino…

Widzisz Aniu, problem w tym, że Halloween jest powiązane z kultem satanistycznym a nie rzadko odbywają się także wróżby itp. owszem można do tego podejść bez przejmowania się i brania na poważnie tych rzeczy, ale czy jednak ja jako wyznawca Chrystusa powinienem brać jakiś udział w czymś co nawet tylko z pozoru wygląda na nic złego? Zło ma to do siebie, że kusi dobrem, dlatego często trudno jest nam rozeznać. Masz rację, Jezus rozpoczął swoją Misję od Kany Galilejskiej. Nie ma nic złego w bawieniu się, o ile nie prowadzi do zła, grzechu. Zwróć uwagę, co wydarzyło się w Kanie. Na prośbę swej Matki Jezus zamienił wodę w wino, jednak Maryja oddała decyzję Jego woli i Jego działaniu “zróbcie wszystko co wam powie”. Nauka jaka z tego płynie to ta, że wszystko powinno być podporządkowane Bogu

A niby co satanistycznego jest w Halloween?!? To święto wywodzi się z czasów pogańskich, kiedy ludzie nie znali jeszcze Jezusa, a tym samym nie mogli znać i Szatana? Idąc tym tropem “Dziady” A. Mickiewicza są książką satanistyczną….
Co do wróżb to raczej są domeną Andrzejek, a nie Halloween:)

“Holloween”. Co gość kufa. Masz jakieś duże problemy chyba. Nie wiem, skąd się tacy ludzie biorą… blog xD

Patryk ma Aniu rację. Sam fakt, że nazywa się halloween “świętem” już sam w sobie jest jakąś formą bluźnierstwa. Co jest świętego w przebraniu się za diabła i paradowaniu po ulicy ze swoimi kumplami demonami ???

Nie jest istote kiedy halloween powstało ani jakie jest jego pochodzenie kulturowe. Istotna jest natura tego “święta”. Katolicy obchodzą dzień wszystkich świętych a halloween wygląda jakby obchody dnia “wszystkich demonów”…

Halloween jest też niebezpieczne z powodu oddziaływania na dzieci, które widzą w tym dobrą zabawę i pociągający świat okultyzmu.

Albo czcimy demony albo świętych. Wiem, że mocno napisałem ale moim zdaniem takie tematy trzeba bezlitośnie prostować. Tu najzwyczajniej nie ma miejsca na kompromis.

zapraszam na bloga: http://jezus-zmartwychwstal.blogspot.com/ :-)

Post a comment

*
patryk411 Top