Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Prolife – ręka nadziei

4

Category : Etyka

Jeden z moich czytelników już dawno zachęcał mnie do napisania artykułu o aborcji. Teraz czynię temu zadość stąd postanowiłem poruszyć zagadnienie z prolife. Uznałem, że nie chcę pisać o argumentach, bo tych jest już naprawdę dużo w publicznej debacie. Cóż z tego, że podkreślamy godność osoby ludzkiej, etykę, prawo do życia od poczęcia skoro do wielu ludzi takie argumenty nie trafiają.

To dlaczego nie trafiają, to osobna kwestia zresztą bardzo ciekawa do dyskusji. Tymczasem koniecznie chciałem pokazać coś, co poruszyć musi każdym człowiekiem szukającym prawdy.

Zachęcam do obejrzenia Ręka nadziei, krótkiego reportażu w którym przedstawioną mamy historię operacji 21-tygodniowego chłopca. Zdjęcie, bo tak na prawdę o tym jest mowa, pojawiło się w New York Times jako nadzwyczajne wydarzenie. Zresztą szczegóły będą wyświetlone na filmie:


“A pomyśleć, że byłam za aborcją”

To jeden z komentarzy jaki wyczytać możemy pod filmem na you tubie. Istotnie – zdjęcie w całej pełni zasługuje na swoje miano i naprawdę porusza…

Drugim filmem prolife, który mocno daje do myślenia jest historia kobiety, która przeżyła aborcję i daje mocne świadectwo ..
.

Myślę, że te dwie prezentacje dają więcej niż niejedna dyskusja. Jestem ciekawy waszych osobistych przemyśleń pod wpływem tych filmów, dlatego szczególnie zapraszam do komentowania.

Comments (4)

Do mnie przemawiają najmocniej same argumenty biologiczne, a Bóg tylko to potwierdza :)
1. Śmieszy mnie obłudna argumentacja typu: “to nie dziecko tylko płód” co w domyśle ma znaczyć “płód nie człowiek”. A jeśli nie jest człowiekiem (Homo sapiens) to czym jest? Krową? Dżdżownicą? DNA pokazuje dobitnie że to Homo sapiens – człowiek! Co więcej, każdy lekarz wie, że organizm kobiety w ciąży musi przestawić się tak, aby białe ciałka krwi nie atakowały dziecka – tak jak w przypadku przeszczepu. Dlaczego? Dlatego, że to jest obcy, nowy organizm.
2. Powszechnie używa się argumentu o dzieciach poczętych z gwałtu czy o zagrożeniu życia dla matki. Ale mój znajomy (który ma dość dużą wiedzę na ten temat) powiedział mi kiedyś, że aborcje dokonane po gwałtach czy wskutek zagrożenia życia matki stanowią tylko 1-2% wszystkich aborcji na świecie. W Indiach na przykład bardzo powszechne są aborcje dokonywane tylko dlatego, że przyszłe dziecko ma być dziewczynką. Mój znajomy właśnie zna człowieka, który założył w Indiach organizację ratującą małe dziewczynki – dziś dzięki niemu żyje 100 kobiet.
i po 3. Naukowcom nie udało się do tej pory stworzyć żywej komórki. A nawet jeśli by im się udało, to by nadal nie zmieniało faktu, że ta komórka nie wzięłaby się z powietrza. A skoro nie potrafimy stworzyć choćby żywej komórki, to jakie mamy prawo zabierać komuś życie?
Pozdrawiam :)

Bardzo dobry tekst!

myślę że to nie kwestia argumentów tylko myślenia. Każdy kto myśli logicznie uzna, że człowiek zaczyna się od początku. Jeśli myśli…

Istnieje dziś bardzo duży problem! Tak bardzo MY katolicy skumaliśmy się z NIMI ateistami i wrogami Kościoła, że podejmujemy z nimi rozmowę na temat NASZYCH zasad.

NASZE zasady są proste a nazywają się PRAWO BOŻE i ono nie podlega żadnym dyskusjom… a już na pewno nie w gronie wrogów Jezusa!

Istotą życia chrześcijańskiego jest wypełnianie tych zasad. To co ma do powiedzenia na ten temat ŚWIAT nas nie obchodzi a w każdym razie nie powinno obchodzić – nie mamy ze światem wspólnych interesów.

My mamy być święci i powinniśmy szukać rozstrzygnięć w Biblii a nie w telewizji zdominowanej przez ludzi nam przeciwnych we wszystkich naszych przekonaniach i stylu życia. W dzisiejszych czasach powinniśmy podjąć jakieś dzialania by odbudować wspólnotę ludzi ochrzczonych tworzących Mistyczne Ciało Jezusa na wzór tego jak to wyglądało w pierwszych wiekach.

Aborcji powinniśmy mówić zdecydowanie: NIE, eutanazji też NIE i to nie powinno podlegać dyskusjom – taki jest Kościół zawsze taki był i lepiej by tak pozostało…

J 15, 18-19:
Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

J 17, 9-11:
Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

Nie możemy wchodzić w dyskusje z osobami, które gardzą nauką Kościoła a nasze stanowisko w takich sprawach jak aborcja, in vitro itp. powinno być niezmienne i jednomyślne.

zapraszam na bloga:
http://jezus-zmartwychwstal.blogspot.com/2017/04/tajemnica-mszy-swietej.html

Post a comment

*
patryk411 Top