Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

patryk411 Rss

Prolife – ręka nadziei

3

Category : Etyka

Jeden z moich czytelników już dawno zachęcał mnie do napisania artykułu o aborcji. Teraz czynię temu zadość stąd postanowiłem poruszyć zagadnienie z prolife. Uznałem, że nie chcę pisać o argumentach, bo tych jest już naprawdę dużo w publicznej debacie. Cóż z tego, że podkreślamy godność osoby ludzkiej, etykę, prawo do życia od poczęcia skoro do wielu ludzi takie argumenty nie trafiają.

To dlaczego nie trafiają, to osobna kwestia zresztą bardzo ciekawa do dyskusji. Tymczasem koniecznie chciałem pokazać coś, co poruszyć musi każdym człowiekiem szukającym prawdy.

Zachęcam do obejrzenia Ręka nadziei, krótkiego reportażu w którym przedstawioną mamy historię operacji 21-tygodniowego chłopca. Zdjęcie, bo tak na prawdę o tym jest mowa, pojawiło się w New York Times jako nadzwyczajne wydarzenie. Zresztą szczegóły będą wyświetlone na filmie:


“A pomyśleć, że byłam za aborcją”

To jeden z komentarzy jaki wyczytać możemy pod filmem na you tubie. Istotnie – zdjęcie w całej pełni zasługuje na swoje miano i naprawdę porusza…

Drugim filmem prolife, który mocno daje do myślenia jest historia kobiety, która przeżyła aborcję i daje mocne świadectwo ..
.

Myślę, że te dwie prezentacje dają więcej niż niejedna dyskusja. Jestem ciekawy waszych osobistych przemyśleń pod wpływem tych filmów, dlatego szczególnie zapraszam do komentowania.

Comments (3)

Do mnie przemawiają najmocniej same argumenty biologiczne, a Bóg tylko to potwierdza :)
1. Śmieszy mnie obłudna argumentacja typu: “to nie dziecko tylko płód” co w domyśle ma znaczyć “płód nie człowiek”. A jeśli nie jest człowiekiem (Homo sapiens) to czym jest? Krową? Dżdżownicą? DNA pokazuje dobitnie że to Homo sapiens – człowiek! Co więcej, każdy lekarz wie, że organizm kobiety w ciąży musi przestawić się tak, aby białe ciałka krwi nie atakowały dziecka – tak jak w przypadku przeszczepu. Dlaczego? Dlatego, że to jest obcy, nowy organizm.
2. Powszechnie używa się argumentu o dzieciach poczętych z gwałtu czy o zagrożeniu życia dla matki. Ale mój znajomy (który ma dość dużą wiedzę na ten temat) powiedział mi kiedyś, że aborcje dokonane po gwałtach czy wskutek zagrożenia życia matki stanowią tylko 1-2% wszystkich aborcji na świecie. W Indiach na przykład bardzo powszechne są aborcje dokonywane tylko dlatego, że przyszłe dziecko ma być dziewczynką. Mój znajomy właśnie zna człowieka, który założył w Indiach organizację ratującą małe dziewczynki – dziś dzięki niemu żyje 100 kobiet.
i po 3. Naukowcom nie udało się do tej pory stworzyć żywej komórki. A nawet jeśli by im się udało, to by nadal nie zmieniało faktu, że ta komórka nie wzięłaby się z powietrza. A skoro nie potrafimy stworzyć choćby żywej komórki, to jakie mamy prawo zabierać komuś życie?
Pozdrawiam :)

Bardzo dobry tekst!

myślę że to nie kwestia argumentów tylko myślenia. Każdy kto myśli logicznie uzna, że człowiek zaczyna się od początku. Jeśli myśli…

Post a comment

*
patryk411 Top