Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Sumienie na wybory

2

Category : Rozważania

W ostatnim artykule Jak powinien głosować katolik wspomniałem o sumieniu w kontekście wyborów. Postawiłem m.in problem: Co jeśli sumienie jest zdeprawowane? Wyniki tych wyborów utwierdzają mnie w takim właśnie przekonaniu. Zresztą znalazłem dziś na facebooku artykuł Ziemkiewicza, którego bardzo sobie cenię a który w pierwszym powyborczym komentarzu na temat wyborów pisze tak:

Dziewięć lat temu napisałem książkę zatytułowaną „Polactwo”. Być może wystarczyło napisać jedno zdanie, które było jej generalnym przesłaniem. To zdanie brzmiałoby: to nieprawda, że największym problemem Polski jest, jak uparcie chce wierzyć prawica, spisek elit − największym problemem Polski jest deprawacja mas.

I właśnie od tego chciałbym zacząć własny artykuł i mój komentarz do tych wyborów. W zasadzie wyniki były przewidywalne mimo to najwięcej kontrowersji wzbudza duże poparcie Palikota. Jak to możliwe? Jak to się stało, że ten bezideowiec, populista zdobył aż tyle głosów?

Przyznam, że kampania Palikota była bardzo mądrze rozegrana. Gdy patrzyłem na plakaty w metrze, to można było poczuć się winnym, czemu to właściwie go nie lubię? Ciepłe barwy żółte i pomarańczowe mają przywodzić na myśl atmosferę przyjaźni, życzliwości (niech symbolika barw nas nie łudzi), ale ja nie kieruję się tym, co jest marketingową sztuczką, pijarowskim zabiegiem, tylko staram patrzeć się na fakty.

A fakty są takie, że gdy teraz ironicznie Palikot wyrzuca niektórym politykom “język nienawiści” skierowany w jego stronę, że wprowadza do sejmu gady i płazy, to on sam posuwał się do pomówień, oszczerstw, kłamstw i absurdów takich jak np. porównanie Kaczyńskiego do zabójcy ks. Piotrowskiego, który zabił jednego Popiełuszkę a nie ponad 90 osób. Pozostawiam to bez komentarza, bo brak słów na ten absurd.

Kto zatem mógł głosować na kogoś takiego jak pan P.? Odsyłam do zacytowanego fragmentu wypowiedzi Ziemkiewicza.

Tak się składa, że znam osobiście jedną osobę, która głosowała na partię pana P. I co mogę o niej powiedzieć? Cóż, dla kogoś kogo wzorcem jest ktoś kto okrada innych, co mogę dobrego powiedzieć. Rzecz leży w mentalności, sposobie myślenia.

Niestety ten wynik wyborów to świadectwo o naszym społeczeństwie. Aż ciarki mnie przechodzą, gdy myślę, że tacy ludzie jak pan P. będą mieli wpływ na nasze prawodawstwo.

A gdyby ktoś jeszcze miał nadzieję, że co dobrego może wyniknąć z tej partii, to zachęcam do artykułu na WP. wystarczy wpisać w google: to może pogrążyć palikota.

Comments (2)

Niestety, Palikot nie dostał tylu głosów z przypadku… Poniekąd ci, którzy powinni reprezentować wartości inne, niż te, które ten pan prezentuje, sami do tego doprowadzili, choćby przez upolitycznienie krzyża i awantury. Ludzi, szczególnie młodych przyciągnęły hasła antyklerykalne, które wbrew pozorom wyznaje wielu, naprawdę wielu Polaków. A co do wpływu takich ludzi, ja wiedziałam że kiedyś do tego dojdzie – nie unikniemy tego, to taki znak czasów, wypełnienie się proroctw z Biblii… Taki jest trend w świecie i prędzej czy później i do nas by doszedł na salony w Sejmie. Inna sprawa czy rzeczywiście zostaną zrealizowane u nas. Był kiedyś Lepper, dziś jest Palikot, nie sądzę żeby utrzymał się dłużej. Pozdrawiam :)

Obyś Zim miała rację :) Ja to niestety obawiam się, że teraz wszyscy mogą psioczyć na PO w rezultacie zyska na tym Palikot. No ale może się myślę, oby :) Polecam wszystkim film na youtubie “Jak to się robi” http://www.youtube.com/watch?v=Fd3ZccOvD1Q&feature=results_video&playnext=1&list=PL5366F8B8FC2E9E59 Po tym filmie znikną wszystkim złudzenia, co do polityków. A dopowiem jeszcze, że ten człowiek stał za Lepperem a obecnie stoi za Palikotem

Post a comment

*
patryk411 Top