Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Uwierzcie w koniec świata!

2

Category : Książki religijne

Wreszcie książka, której nie czyta się lekko, która nie jest tylko głaskaniem po głowie, lecz mającą nas poruszyć a może nawet przerazić publikacją.

Kto spodziewałby się po tej książce jakiś proroctw, co do końca świata, ten się pomyli, nic z tych rzeczy nie znajdzie. Jest za to, potrzebne nam, otwarcie na sprawy Boże, na Ducha św.

Paruzja, powtórne przyjście Jezusa jest prawdą wiary, w którą wielu pobożnych chrześcijan nie dowierza.

Tymczasem w rozmowie, Badeni, zmarły niedawno dominikanin (myślę, że sam ten fakt jest znaczący. Umiera o. Badeni i jego ostatnia książka to paruzja i zarazem przestroga dla nas) próbuje nami wstrząsnąć i każe żyć w postawie oczekiwania.

Zło obecnie przybrało szczególny wymiar za sprawą większego i masowego oddziaływania na ludzi, ukrywa się pod pozorem dobra dlatego chrześcijanin jest wezwany do obrony duchowej.

Recenzja pana Terlikowskiego bardzo zaciekawiła mnie treścią tej książki, stąd i ten mój skromny wpis pisany pod wpływem wrażenia.

Recenzja książki

Tę część wypowiedzi piszę po ponad miesiącu od ukazania się mojego wpisu na temat książki Uwierzcie w koniec świata! przedstawioną wyżej, a która była zapowiedzią tego czego oczekiwano od niej. Wreszcie dotarłem do książki, zamówiłem dwa dni temu i już ją otrzymałem. Zdążyłem przeczytać pierwszą część w autobusie.

O książce mówi się jako o czymś przełomowym, o czymś czego można się bać jeśli chce się mieć święty spokój. Muszę przyznać, że rzeczywiście, nie ma nic naciągniętego w sposobie jaki się mówi o tej książce. W jasny sposób mowa jest o złu, którego wcale nie mało na świecie, które czeka wreszcie zasłużona sprawiedliwość. Najbardziej urzekł mnie fragment zawarty już na pierwszych stronach w których Badeni sądzi, że większość małżeństw jest nieważna ze względu na założenia jakie sobie stawiają małżonkowie, które dziś są tak modne a mianowicie możliwość rozstania gdy “skończy” się miłość.

Uwierzcie w koniec świata

Comments (2)

Pan Jezus do św. Faustyny:
PRZYGOTUJESZ ŚWIAT NA OSTATECZNE PRZYJŚCIE MOJE

To prawda, świat zmierza ku końcowi. Dziś jest to wyraźnie widoczne…

Iz 51, 5-6 (VII wieków przed Chrystusem):
Bliska jest moja sprawiedliwość,
zbawienie moje się ukaże.
Ramię moje sądzić będzie ludy.
Wyspy położą we Mnie nadzieję
i liczyć będą na moje ramię.
Podnieście oczy ku niebu
i na dół popatrzcie ku ziemi!
Zaiste, niebo jak dym się rozwieje
i ziemia zwiotczeje jak szata,
a jej mieszkańcy wyginą jak komary.
Lecz moje zbawienie będzie wieczne,
a sprawiedliwość moja zmierzchu nie zazna.

https://www.youtube.com/watch?v=WwlNPhn64TA

Nie chcę być fałszywym prorokiem, ale nie wygląda to optymistycznie…

Post a comment

*
patryk411 Top