Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

patryk411 Rss

Zesłanie Ducha Świętego

4

Category : Nabożeństwa, Święta katolickie

Jesteśmy w okresie przeżywania uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które poprzedza dziewięciodniowa nowenna. Niedziela Zesłania jest określana także dniem pięćdziesiątnicy i jest bardzo ważnym świętem.

Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek kościoła, wtedy właściwie rozpoczyna się działalność ewangelizacyjna apostołów i realizacja wezwania jakie nałożył na nich sam Jezus przed Wniebowstąpieniem: “Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Ciekawe właśnie, że niedziela przed Zesłaniem jest niedzielą Wniebowstąpienia.

Niedzielę Zesłania poprzedza tak jak w przypadku innych świąt wigilia i z tej okazji w kościołach odbywają się czuwania i nabożeństwa. W niedzielę udziela się w także sakramentu bierzmowania.

Zapraszam do wysłuchanie pięknej pieśni, która wprowadzi nas w klimat święta :)

Zapraszam także do mojego artykułu: Dary Ducha Świętego, który niedawno zdarzyło mi się napisać :)

Comments (4)

Z tego co pamiętam, to i Zesłanie Ducha Świętego nie wydarzyło się w przypadkowym dniu… Miało ono miejsce w dzień Zielonych Świąt, które były z kolei o wiele wcześniejszym świętem żydowskim. Moim zdaniem to jedna ze wskazówek, że w Kościele w niedalekiej (dla apostołów) przyszłości będą i ludzie z Izraela, i z pogan. Warto zwrócić uwagę do kogo oni kierowali swoje pierwsze słowa po tym, co się wydarzyło… To też nie był przypadek, bo pierwotnie Jezus, Mesjasz, poszedł do Żydów i to oni najpierw mieli usłyszeć Ewangelię, dlatego myślę, że to nie był przypadek. A dla nas, wierzących z pogan jest przypomnieniem, że choć dziś mamy czas łaski dla wszystkich narodów, to nie możemy zapomnieć o tej oliwce szlachetnej, w którą zostaliśmy wszczepieni… Pozdrawiam :)

Masz rację. Zresztą do kościoła już należą także niektórzy żydzi np. św. Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), ale fakt faktem są to pojedyncze przypadki. Myślę, że w niedalekiej przyszłości duchowieństwo Żydowskie uzna Jezusa za Mesjasza.

No nie takie znowu pojedyncze :) W ostatnich latach liczba Żydów mesjanistycznych, czyli takich którzy uznają Jezusa Chrystusa za Mesjasza ciągle rośnie. Ostatnio w Izraelu utworzono nawet stronę internetową – misyjną – właśnie skierowaną do Żydów i mimo że istnieje stosunkowo krótki czas (miesiąc, dwa) ma już bardzo wielu gości. Bardzo ciekawie ten temat opisuje też książka “Kościół i Żydzi” – o tym jak w ciągu wieków zmieniało się podejście chrześcijan pochodzenia pogańskiego właśnie do narodu wybranego…
Pozdrawiam :)

no racja, niefortunne słowo, od razu wydało mi się mało adekwatne, no ale przyszło i tak zapisałem :)

Post a comment

*
patryk411 Top